Skip to main content

Viete aké príslušenstvo ku žumpám potrebujete?

Pomerne častým javom na územiach Slovenska, ale aj v okolitých krajinách, je nevybudovaná, respektíve nedoriešená výstavba kanalizačného systému. Jedným z výhodných riešení odvádzania odpadových a splaškových vôd je inštalácia kvalitnej betónovej žumpy.
Pri výbere betónovej žumpy je však potrebné byť zorientovaný na trhu a siahnuť po žumpe, ktorá bude nielen spĺňať parametre potrieb vašej stavby. Je potrebné zamerať sa aj na kvalitu výrobného materiálu, použité suroviny a skúsenosti výrobcu. Základnou hodnotou je navyše aj správna montáž, rýchlosť dodania a dostupnosť príslušenstva betónových žúmp.

Príslušenstvo pre žumpy

Naša spoločnosť Žumpy-STAV s.r.o. patrí k popredným výrobcom a dodávateľom kvalitných železobetónových žúmp, nádrží a zásobníkov na vodu vyrábaných na Slovensku. Pri dlhoročnej výrobe využíva iba overené a certifikované suroviny aj na príslušenstvo vhodné pre betónové žumpy.

V ponuke máme tri základné druhy príslušenstva pre železobetónové žumpy:
LIATINOVÝ POKLOP patrí k základnej zložke betónových žúmp. Slúži predovšetkým na zakrytie vstupnej časti žumpy. Naše liatinové poklopy spĺňajú požadované technické a bezpečnostné hľadisko. Sú vyrobené z poprednej certifikovanej liatiny za dodržania všetkých potrebných technologických postupov, vďaka čomu sú odolné voči mechanickému poškodeniu spôsobenému aj prejazdmi osobných automobilov a chodcov. Liatinový poklop dodávame spolu s betónovou žumpou za príplatok, ale je možné si ho zakúpiť aj samostatne. Bezplatne je k betónovej žumpe dodávaný betónový poklop, ktorý však neodoláva mechanickému poškodeniu spôsobenému prejazdmi vozidiel.
BETÓNOVÝ KOMÍN je štandardnou súčasťou betónovej žumpy. Medzi naše základné produkty patrí okrúhly betónový komín s priemerom 50 cm a štvorcový betónový komín s rozmermi 25x25 cm. V prípade zvýšenia komína odporúčame objednať viacej kusov. Zakúpenie je možné v rámci objednávky betónovej žumpy, ale aj ako osobitný nákup, pokiaľ betónový komín potrebujete vymeniť alebo zmeniť veľkosť.
PREJAZDOVÁ DOSKA patrí tiež k nami ponúkanému sortimentu betónových žúmp. Ide o zosilnenú dosku vyrobenú z kvalitného betónu, ktorá slúži ako ochrana žumpy. V ponuke máme tri druhy základných vrchných dosiek s rozdielnou hrúbkou a maximálnou záťažou, preto je potrebné prispôsobiť výber prejazdovej dosky vaším potrebám.

Príslušenstvo na predaj

Liatinový poklop

Liatinový poklop zakrýva vstupnú časť žumpy. Odoláva prechodu chodcov a osobných automobilov. Je dodávaný spolu so žumpou, ale dá sa zakúpiť aj osobitne.

Betónový komín

Betónový komín je súčasťou dodávky betónovej žumpy. Môžete ho zakúpiť aj samostatne, napríklad ak potrebujete betónový komín zväčšiť alebo vymeniť.

Prejazdová doska

Súčasťou nami dodávanej žumpy je aj bežná doska, ktorá ale nie je odolná voči vysokému vonkajšiemu zaťaženiu. V prípade, že cez žumpu budú prechádzať vozidlá, odporúčame doplniť Vašu objednávku o prejazdovú dosku, ktorá je odolná voči vysokému zaťaženiu.
* Uvedené ceny sú bez DPH

Betonové žumpy - Žumpy – STAV s.r.o.
Kvalitné, lacné a certifikované betónové žumpy vyhotovené z materiálov najvyššej kvality.
Kontaktné informácie
Žumpy – STAV s.r.o.
Dolná Breznica 345
020 61 Dolná Breznica

IČO 51222132
DIČ 2120656384
Kde nás nájdete
Prevádzka
Horovce, 020 62
Presná lokalita na mape

Kontakt
header-receiver +421 949 330 135
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

   0949 330 135  

Žumpy – STAV s.r.o. - Kontaktujte nás

PORADÍME VÁM?